Kontakt

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży (Filia)

ul. J. Dietla 53
Kraków

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres:
dmarzena@wp.pl

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży
www.sckm.krakow.pl

Krakowska grupa KACHOL (hebr. Niebieski), zajmująca się tańcem izraelskim oraz poznawaniem kultury izraelskiej poprzez sztukę, powstała w styczniu 2004 roku w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży.

Warsztaty tańców izraelskich odbywają się w zabytkowej synagodze Wolfa Poppera na krakowskim Kazimierzu w każdy poniedziałek, w dwóch grupach:  początkującej i zaawansowanej. W 2008 roku została powołana również grupa repertuarowa.

W ramach Warsztatów Tańca Izraelskiego odbywają się również prelekcje tematyczne, prezentacje filmów izraelskich, koncerty, wspólne wyjazdy. Uczestnicy grupy KACHOL zdobywają nowe doświadczenia i umiejętności podczas Międzynarodowych Warsztatów Tańca Izraelskiego, m.in. na Węgrzech (Machol Hungaria), w Czechach (Machol Czechia) oraz Niemczech, Anglii i Austrii, a od 2007 roku również w Polsce.

Tancerzy grupy KACHOL określa przede wszystkim sentencja: „Tańczę, więc jestem”. Upodobanie tańca, wspólne tańczenie, wspaniała zabawa, bardzo przyjacielska atmosfera, chęć poznawania innych kultur, otwartość i ponad wszystko fantastyczni ludzie to właśnie grupa KACHOL ze Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie!

Dołącz do nas:)

Reklamy