Relacje

Po występie w Jaroszowcu – relacja

Jadąc na występ zawsze zastanawiamy się „jak to będzie”? Dopiero na miejscu okazuje się jacy są ludzie, którzy nas zaprosili, jak wygląda miejscowość i… jaka jest scena.

Tym razem zaproszono nas do Jaroszowca – niewielkiej miejscowości w gminie Klucze, niedaleko Olsztyna. Wokół Jaroszowca jest dużo zieleni, są śliczne lasy i dobre ścieżki, można więc pójść na spacer i trochę odpocząć.

Tuż przed naszym pokazem tańców, na scenie wystąpiła grupa teatralna z Gminnego Ośrodka Kultury w Jaroszowcu w spektaklu przedstawiającym obyczajowość żydowską. Mogliśmy usłyszeć m.in. piosenki znane nam ze Skrzypka na dachu. Publiczność reagowała spontanicznie na to, co działo się na scenie i chętnie oklaskiwała występujących.

Nasz występ również wzbudził duże zainteresowanie. Przedstawiliśmy tańce mniej i bardziej tradycyjne, a nasza instruktorka przybliżyła historię tańca izraelskiego i naszego zespołu.

Po pokazie tańca zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek w postaci rewelacyjnych ciast, upieczonych przez mieszkańców.

Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości znów spotkamy się z mieszkańcami Gminy Klucze. Może następnym razem uda nam się ich namówić na wspólne tańcowanie?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s